Galerie projektu

Zahrada ztracené vody

Hlavní myšlenkou je přenesení stylizované vodní kaskády z vápencových kamenů mezi kterými se voda ztrácí do „podzemí“. Koncept navazuje na původní uspořádání, dodává zahradě život a zvuk v podobě zurčící vody, barvy a vůni v podobě rostlin, a stín v podobě stromů.

Nejníže položená část zahrady je odpočinkovou částí s meditačním kamenem a magnolií. Podrost vytváří extenzivní výsadba trvalek s převahou kapradin rodu Geranium. Tato část je navržena jako harmonický a klidný protipól dynamickému vodnímu prvku.

Vodní kaskáda překonává výškový rozdíl pomocí přepadů, vápencové monolity a balvany přehrazují a zpomalují padání vody. V nejvyšším bodu kaskády je umístěna menší nádrž obdélníkového tvaru. Svah je osázený trvalkami a keři v barvě žluté, fialové a modré. Rostliny svým náhodným uspořádáním připomínají stepní porost a postupně přechází do štěrkové plochy.

Chodníček a schody ze žulových šlapáků propojují zahradu s výše položenou travnatou částí. Do porostu břečťanu je zasazena dřevěná lavička a podél stěny vznikl záhon bylinek. Záhon doplňují pítka pro ptactvo.

  • Rozloha: 300 m2
  • Stav projektu: údržba

Naše projekty

{{project.title}}

{{project.location}}

Nahrávam

Přehled všech projektů


Kontaktujte nás

V případě, že máte dotazy, potřebujete konzultovat svůj záměr, nebo chcete usměrnit svou představu, neváhejte se na nás obrátit. Jsme připraveni se s Vámi podelit o naše nápady a zkušenosti. Anebo nám napište jen tak.

Napište nám